Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/gunlukd1/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/api.php on line 260
EFT Ücretleri | Günlük Döviz
 • YARIM ALTIN
  1.499,00
  % -0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8166
  % 0,54
 • € EURO
  9,5078
  % 0,60
 • £ POUND
  10,5228
  % 0,53
 • ¥ YUAN
  1,1961
  % 0,65
 • РУБ RUBLE
  0,1054
  % 0,92
 • BITCOIN
  151110,111
  % -0,49
 • BIST 100
  1.331,62
  % 0,06

EFT Ücretleri

Dünyadaki teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok alanda da gelişme söz konusu bunlardan biri olan banka sektörü dünyanın neresinden olursan ol her türlü işlemlerinizi teknoloji aracılığıyla yapılır. Bu işlemlerden en çok tercih edilen para aktarım işlemidir. Bu gibi işlemlerde banka müşterilerine hizmet sunarak hayatlarını daha kolay hale gelmesini ister.Ayrıca bankalar sadece bu tür işlemlerden değil birçok alanda hizmet vererek müşterilerin işlerinin kolaylığını sağlamak ister. Bu nedenle kişiler bankaları hayatlarının ortak bir unsuru olarak kabul eder. Bankalar olmasa kişiler nakit ihtiyaçlarını ya da para transferini farklı yerlere anında veya kısa bir şekilde ulaştıramaz. Bundan dolayı banka sistemi geliştikçe para transferine EFT denilere bu işlemden her gönderimden EFT ücretleri alınarak bankada hızlı ve güvenli aktarım yapar.

Bankaların EFT ücretlerini öğrenebilirsiniz > https://www.bankalar.org/eft-ucretleri/

Bankaların verdiği hizmetler

Bankalar daha çok hayatımızı maddi anlamda kolaylaştırmak adına bizlerle sürekli iletişim kuran bir kurum haline gelir. Böylece banklar sürekli olarak hizmet kaynaklarını güncel tutarak müşteri portföyünü arttırmayı amaçlar. Ayrıca bankanın verdiği hizmetlerde birçok insanın isteyeceği ya da kullanacağı hizmetlerden olduğundan tercih edilir. Buhizmetler arasında internet bankacılığı, mobil, Kobi gibi birçok hizmet sunarak kişilerin yararlanmasını ister. Bankalarda en çok tercih edilmesinin nedeni kredi çekimi sağlamasıdır.

Krediler

Bankaların müşterilerine sunduğu en önemli hizmet denilebilir. Bu hizmette kişi daha çok nakit para işlemini sağlamak adına vadeli olarak bankadan para çeker. Bu durumda çekilen her kredinin bankalar arası faiz de dikkate alınarak kişi uygun gördüğü derecede kredi çekim işlemi yapar. Bu bankalar arasında devlet bankaları faiz olarak özel bankalardan biraz daha az miktarda faiz oranları sunar. Bu bankalardan kredi çeken kişi paralarının EFT yaparak başka birin gönderdiği takdirde banka para miktarına göre kesinti yaparak işlemi gerçekleştirir.

Konut kredisi: Bu kredide bankadan çekilen miktar fazla olduğundan mutlaka para transferi yapılarak hızlı ve güvenli bir ortamda hatasız bir şekilde işlem gerçekleşir. Bu kredinin verilmesinde evin bakılarak değer ölçüm durumuna öre kişinin gelir beyanını da borcun ödeyeceği durum göz önüne alınarak krediden yararlanma olasılığı değerlendirilir.

Daha fazla bilgi için >https://www.bankalar.org/