• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  592643,636
  % -2,84
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Yaşadığımız hayat içerisinde birçok kişinin en büyük hayallerinden biri de şüphesiz ailesi ile başını sokabilecek kadar bir evinin olmasıdır. Ev sahibi olmak önemli olduğu kadar bir hayli de zor bir iştir. Özellikle günümüzde konut fiyatlarının normal seyrinin üzerinde hareket ettiğini düşündüğümüzde konutun gerçek değerinin doğrudan nakit olarak karşılanması birçok kişi tarafından imkânsızdır. Durum böyle olunca ister istemez birçok kişi ev sahibi olabilme adına çeşitli ev kredilerine başvurması gerekmektedir.

Peki, ev kredisi nasıl alınır? Bu konu ile ilgili olarak en kapsamlı cevabı vatandaşlarımıza bankalar vermektedir. Ülkemizde faal olarak hizmet veren birçok banka bireysel müşterilerine konut kredisi adı altında 120 veya daha fazla vadelere varana kadar konut kredisi kullandırmaktadır. Kullandırılan kredi ürünleri arasında en düşük faize sahip olan ürünler konut kredileri olup vade süresi noktasında da en fazla yine konut kredileridir. Peki, bankadan ev kredisi nasıl alınır? Uygulama olarak bankalar şubeleri, internet bankacılığı veya telefon bankacılığı üzerinden yapılacak olan başvurular aracılığı ile bünyesinde bulunan konut kredilerini müşterilerine kullandırırlar.

Konut kredisi noktasında her banka kendi faiz oranı, ödeme vadesi ve başvuru şatları ile ilgili koşullar öne sürerler. Bankanın bu koşuluna cevap verebilen bireysel müşteriler banka üzerinden ev kredisi alabilir. Ev kredisi noktasında destek sağlayan kuruluşlardan biri de yeni yapılan değişikli kapsamında devlet eliyle konut sahibi olabilmektir. Bununla ilgili olarak herhangi bir vatandaşımız bir banka üzerinden hesap açtırıp buradaki hesap için devlete ben ev için para biriktiriyorum deyip, bu banka hesabında en az 5 yıl boyunca para biriktirir ve akabinde 5 yılda biriken paranın %15’ni de devlet karşılamaktadır. Ev kredisi nasıl alınır, sorusunun bir diğer cevabı ise bankalar gibi çalışmakta olan yalnız sadece kullanılan paraya karşılık olarak herhangi bir şekilde faiz uygulamayan Eminevim projesidir. Bu kuruluş bünyesinde bulunan tüm müşterilerine “gün mantığı” ile sırayla herkesi bir havuzda toplayıp her ay bir kişinin ev olmasını sağlamaktadır. çekilecek olan paraya ve konutun değerine göre bir katkı payı isteyen firma 120 aya varan geri ödemeler ile sıfır faizli ev kredisi desteği sunmaktadır.

YORUMLAR YAZ