Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/gunlukd1/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/api.php on line 260
Garanti Bankası Kart İşlemleri | Günlük Döviz
 • YARIM ALTIN
  1.491,40
  % 0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8260
  % -0,08
 • € EURO
  9,4318
  % -0,28
 • £ POUND
  10,4250
  % -0,92
 • ¥ YUAN
  1,1932
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,1031
  % -0,13
 • BITCOIN
  147872,631
  % -0,94
 • BIST 100
  1.326,15
  % 0,06

Garanti Bankası Kart İşlemleri

Garanti Bankası Kart İşlemleri

Banka kartları 20 yıl öncesine kadar neredeyse hiç bilinmese ve var olmasa da şuanda hayatımızın her yerindeler. İnsanlar artık nakit para kullanmak yerine kartlara başvuruyorlar. Nedenlerinden en önemlisi cüzdanlarında doluluk olmuyor.

Kart nasıl çıkarılır?

Bir kart çıkarmak bu zamanda çok kolay bir işlem. Bir bankanın internet sitesine veya yakınınızdaki bir şubesine giderek 10 dakika içinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ama sonuçlarına katlanmak zorundasınız. İnsanların bilinçaltında kartlar bitmek bilmeyen sürekli bir para kaynağı olarak yer alıyor. Yani yaptığınız alışverişlerde harcadığınız paralar size çokta yüksek gelmiyor ve harcadıkça harcıyorsunuz o anda harcadığınızı fark etmeseniz de ay sonu gelecek olan hesap ekstresi sizi hüsrana uğratabilir. Eğer kartınızı çıkardıysanız şifresini nasıl alacağını öğrenmelisiniz.

Kart şifresi nasıl alınır?

Kartınızı yeni aldıysanız muhtemelen şifreniz henüz belirlenmemiştir. Ayrıca kart numaranız değiştiyse şifrenizde değişmiş olabilir ve yeni şifre almak zorunda kalabilirsiniz. Şifrenizi Garanti İnternet Şubesinden, 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini arayıp “Kart şifresi almak istiyorum” diyerek veya SIFRE yazıp kartınızın son 6 hanesi, anne kızlık soyadınızın ilk 2 harfini ve kartınızın arkasındaki güvenlik kodunun ilk 2 hanesini aralarında boşluk bırakarak 3340’a SMS göndererek alabilirsiniz.

Garanti Banka kartı şifrenizi nasıl değiştirebilirsiniz?

Kart şifrenizi unuttuysanız veya kaybettiyseniz bu durum sizin için üzücü olmuş olabilir fakat hiç endişelenmenize gerek yok. Yapmanız gereken müşteri hizmetlerini arayarak gerekli olan güvenlik doğrulamasını geçtikten sonra şifrenizi değiştirme talebinde bulunmak veya Garanti Bireysel İnternet Bankacılığına girerek şifre kartlar bölümünden kartınızın şifresini değiştirebilirsin. Bütün bunları yaptıysanız ve kartınızın şifresini öğrendiyseniz artık Garanti ATM’lerinden istediğiniz işlemi yapmakta ve alışverişlerinizde kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kartsız işlemler

Alışverişe çıktınız veya kartınıza mı ihtiyacınız oldu fakat baktınız ki kartınız yanınızda değil. Endişe etmenize gerek yok yapmanız gereken internet bulup Garanti İnternet Bankacılığına girerek kart numaranızı bulmanız yeter.

Garanti Banka kartı ile neler yapabilirsiniz?

l Nakit paraya ihtiyacınız olduğunda en yakındaki ATM’den para çekebilirsiniz.

l Kartınızdan, başka bir karta veya bir hesaba havale yapabilirsiniz. Unutmamalısınız ki havaleyi ancak aynı para birimleri arasında yapabilirsiniz.

l Otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Kısacası ihtiyacınız olan her alanda kullanabileceğiniz bir kart ve size büyük kolaylıklar sunuyor.