• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  592224,122
  % -2,88
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

PTT Kart Şifre Alma Nasıl Yapılır? (Yeni Şifre)

PTT Kurumu eskiden sadece posta telefon ve telgraf hizmeti vermekteydi. Bunun içinde bu hizmetlerin kısaltılmış imside PTT olarak biliniyordu. Ancak PTT kurum artık gelişerek farklı alanlarda da halka hizmet vermeye başladı. Şubelerini çoğaltan PTT artık posta hizmetinin yanı sıra kargo, e- ticaret hizmeti de veriyordu. Son olarak PTT halka verdiği hizmetlere bankacılık hizmetini de ekleyerek müşterilerine büyük kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Bankacılık hizmetinde PTT kart halk tarafından rağbet gördü. PTT kart kullanıcıları bu kurumdan aldıkları kartları ile her türlü bankacılık işlemlerini yapabilecekler.

PTT Kart nedir?

PTT kart, PTT şubelerinden ücretsiz olarak alınıyor. PTT kart sahipleri aldıkları bu kartlar ile ev giderlerinden, faturalarını ve ya diğer giderinden olan aylık ödemeleri yapabilirler. Bunun yanı sıra PTT kart müşterileri hesaplarındaki bakiyeleri PTT matiklerden ve ya banka ATM’lerinden nakit çekim yapabilirler. PTT kart sahipleri Türkiye içinde olduğu gibi PTT kartlarını yurt dışında da kullanabilirler. PTT kartlar ile de diğer banka kartları gibi para transfer işlemleri de yapılabilindiği gibi PTT kartları güvenlik açısından şifreli olarak kullanıyor.

Unutulan Ptt Kart Şifresi Nasıl Alınır?

PTT kartı almak isteyen PTT müşterileri bizzat kendileri bir PTT şubesine giderek kimlik numarası ve yanlarında cep telefonlarını bulundurarak PTT kart sahibi olabilirler. İlk defa PTT kart alman kişilere PTT kart ile birlikte şifreleri de veriliyor. Daha önceden alınmış PTT kart müşterisi kartının şifresini unutmuş ise PTT kart şifresini şu yöntemleri kullanarak tekrar alabilirsiniz:

Unuttuğunuz PTT kart şifrenizi tekrar almak için, bir PTT şubesine giderek PTT görevlisi aracılığı ile kartınızın şifresini tekrar alabilirsiniz.

Unuttuğunuz PTT kart şifrenizi, 444 1 188 numaralı PTT çağrı merkezini telefon ile arayarak şifrenizi tekrar alabilirsiniz.

Unuttuğunuz PTT kart şifrenizi, PTT matiklerden şifreleme menüsüne girerek şifrenizi tekrar alabilirsiniz.

PTT kurumundan aldığınız PTT kartlarınızın şifrelerini not almayı unutmayın. Unutulan PTT kart şifresinin yerine yeni bir şifre oluşturmak için PTT kartınızı alırken verdiğiniz cep telefonu numaranızın güncel olması gerekiyor.

YORUMLAR YAZ