Uncategorized

QNB Finansbank Enpara Şube Kodu Nedir?

QNB Finansbank, hizmetlerine yenilik katarak müşterilerine farklı deneyimler uygulatmaya devam ediyor. Özellilkle enpara müşterilere avantajlı fırsatlar sunuyor.

Bu sayede enparanın, yaptıkları çalışmaların sonucunda kullanımı kolay olduğundan herkes tarafından beğeniliyor ve bir işlem yaparken en çok kullanılan, tercih edilenler arasında yer alabiliyor.

QNB Finansbank, hizmete sunmuş olduğu Enpara.com ile birlikte dijital bankacılık sektörüne yön veren bir ilke imza atmıştır.

Şubeleri bulundurması gerektirmeyen, şubesiz bankacılık olarak hizmet veren Enpara, tüm işlemlerinizi ücretsiz ve masrafsız olarak yapmanıza imkan sağlayan sistemlerden birisidir.

Gerektiğinde Kredi ve kredi kartı kullanımınızda ek bir ücret talep etmemektedir.

Kredi kartı kullanımı sözünüze artı olarak, sizlere aidat ödemesi sağlayan bir bankadır.

Ayrıca hiçbir zamanda EFT ve havale ücreti talep etmiyorlar. Bu özellikten çok fazla karlı çıkabilirsiniz .

Enpara’nın şubesiz bankacılık olması sebebiyle, para transferleri sırasında uygulamayı duymamış insanlar tarafından bazı kafa karışıklıkları da meydana çıkabiliyor.

Para transferleri sırasında ATM veya İnternet Bankacılığı tarafından istenilen Şube Kodu, Enpara.com için bir bilinmez olduğu düşünülebilir.

Ancak son derece basit olan bu işlem hakkında sizlere yardımcı olacağız.

Enpara şube kodu nedir?

Bankalar; teknolojinin ilerlemesi ile birlikte dijital bankacılık anlayışına geçmeye başlamıştır. Şubecilik anlayışından ziyade Dijital bankacılıkta maliyetler aşağı yönlü bir şekilde seyreder. Bu sayede Bankaların çoğu müşterisinden EFT ve Havale gibi başlıca masrafları tahsil etmez. Yani dijital bankacılık kullanan müşteri bu masrafları enparada ödemez. Başka bir banka tarafından para transferi yapıldığı sırada ise bankalar, Şube Kodu talep edebilmektedir.

Enpara şube kodu :3663’tür. Eğer karşı tarafın size para transferi yapması için hesap no ve iban bilgisi gönderiyorsanız, ek olarak şube kodunu 3663 olarak söyleyebilirsiniz. Bu şube kodu, dijital bankacılık sistemi olması sebebiyle tüm müşteriler için aynı kullanılmaktadır.

Enpara.com Şube Kodu: 3663

QNB Finansbank Enpara Şubesi ve Kodu

Qnb Finansbank bünyesinde oluşturulan Enpara bir dijital bankacılık örneğidir. Fiziki konumda bir şubesi yoktur. Dijital kanallar ve sosyal medya ile erişim sağlanabilir. 2012 yılının Ekim ayında faaliyete başlamıştır. Enparadan para transferleri gerçekleştirebilirsiniz. Kredi çekebilirsiniz. Vadeli hesap açarak paranızı değerlendirebilirsiniz. Enpara bünyesinde alınan kredi kartlarının da aylık veya yıllık aidatı bulunmaz. Çeşitli işlemlerinizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara üzerinden yapılan tüm işlemler dijital kanallar aracılığı ile gerçekleştiği için bu durumun ismine internet bankacılığı ve mobil bankacılıkta denilebilir. Nakit para çekmek isteyen kişiler için Qnb Finansbank ATM’leri kullanıma hazırdır. Alınan hesap kartı ile bu ATM’lerden nakit çekmek her zaman mümkündür.

QNB Finansbank Şube Kodu

Bankalar kendi çalışma alanlarında; il ve ilçeler arasında para transferlerini daha net, anlaşılır kılmak için şube kodu kullanırlar. Her bankanın, her il ve ilçeye verdiği şube kodu farklıdır. Bu fark sayesinde gelen paranın hangi banka ve şube aracılığı ile gönderildiği kolayca belli olur. Şube kodunu bir nevi banka kodu gibi düşünmek mümkündür. Qnb Finansbank Enpara Şubesinin il ve ilçe kodu gerektiren bir şubesi yoktur. Ancak işlemin nereden, hangi şubeden yapıldığının tespiti gerekir. Bu nedenle bir şube kodu belirlenmiştir.

QNB Finansbank Enpara Şube kodu 3663’tür. Şube adı ise Enpara Şubesidir. Swift kodu ise FNNBTRISXXX’tir. Para transferi yapılırken bu bilgiler dikkate alınır. Bu şekilde 3663 şube kodu ile işlem gören paranın Qnb Finansbank Enpara Şubesi aracılığı ile çalıştırıldığı belirtilmiş olur.

Qnb Finansbank Enpara Şubesi Neden Masraf Almaz

Qnb Finansbank Enpara Şubesinin; elektrik, doğal gaz, su, kira, kağıt, kalem vb. gibi gideri yoktur. Çünkü hiçbir şubesi bulunmuyor. Maliyeti düşük olduğu için sadece kar elde etmeye endekslidir. Bunu da müşterilerinden masraf kesintisi yaparak değil daha çok para işleterek gerçekleştiriyor.

Related Posts

Mahkeme Çeşitleri ve Görevleri Nelerdir? (Mahkeme Türleri)

Türkiye’de görülen dava konusuna göre, mahkemeler birbirinden ayrılıyor. Her dava konusu kendi içinde bölünüp farklı kollarda incelenir. Bu sebepten dolayı yürütülen mahkemenin çeşidi farklıdır. Hangi mahkemenin hangi davaya…

İcra Dava Dosyası Nasıl Kapatılır? Tamamen Kapatma

İcra dosyası kapatma işlemi daha önceden icra borcu olup bu borcun tamamını ödeyenlerin yapması gereken bir işlemdir.  İcra dairelerine gidip, icra dosyasını kapatmak için işlem yapılması gerekmektedir. İcra…

Engelli Raporu Nedir, Nereden ve Nasıl Alınır?

Kişinin engelinin olduğunu gösteren bir rapordur. Bu rapor kişinin engellilik derecesini ve tedavi sürecini de belgeler ile gösterir. Engelli raporu alabilmek için geçerli olan evrakları hazırlamak gerekiyor. Hastanede…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir