• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  589662,508
  % -0,42
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

SGK Ayrıntılı Hizmet Dökümü (Pdf) Nasıl Alınır?

Sosyal Güvenlik Kurumu insanlara birçok konuda fayda sağlanması için e-devlet üzerinden SGK ayrıntılı hizmet dökümünün alınmasına imkân sunuyor. SGK ayrıntılı hizmet dökümü birçok yerde kullanılabilir.

SGK Ayrıntılı Hizmet Dökümünün Kullanıldığı Yerler

1. SGK borcu sorgulamak için kullanılabilir.

2. Emekli maaşı sorgulamak için kullanılabilir.

3. Emekli olmaya kalan süreyi öğrenmek için kullanılabilir.

4. Emekli maaşı hesaplamak için kullanılabilir.

5. Kıdem hesaplamasında kullanılabilir.

6. Vize işleminde kullanılabilir.

7. Mahkemelerde kullanılabilir.

Bunlar dışında SGK ayrıntılı hizmet dökümü, birçok resmi kurumda da kullanılabilir. Peki, bu SGK ayrıntılı hizmet dökümü e-devletten pdf olarak nasıl alınıyor?

SGK Ayrıntılı Hizmet Dökümünün E-devlette Alınışı

SGK ayrıntılı hizmet dökümü almanız için ilk olarak kesinlikle e-devlet şifresine ihtiyacınız var. Eğer şifreniz yok ise e-devlet üzerinden bu dokümanı alamazsınız. Şifreniz yok ise PTT’den şifre alabilirsiniz.

Şifreniz ile e-devlete giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ana sayfada karşınıza “Size Nasıl Yardımcı Olabilirim’’ yazılı bir arama butonu çıkacaktır.

Çıkan arama kısmına SGK ayrıntılı hizmet dökümü veya SGK hizmet dökümü doğrulama yazın. Bunu yazdıktan sonra karşınıza çıkan seçeneğe tıklayın. Karşınıza sizin SGK hizmet dökümünüz çıkacak. Bu hizmet dökümünü indirmek veya yazdırmak içinde barkotlu belge oluşturmanız gerekecek. Dokümanın hemen sol kenarda bulunan barkotlu belge oluştur butonuna tıklayın. Bu butona tıkladığınız zaman SGK ayrıntılı hizmet dökümünüz pdf olarak hazırlanmış olacak. Bu pdf’in sağ üst kenarında indirmeniz ya da yazdırmanız için iki seçenek yer alır. Size uygun olanı seçip işleminizi bitirebilirsiniz.

SGK Ayrıntılı Hizmet Dökümünü Almanın Diğer Yolu

E-devlet üzerinden SGK ayrıntılı hizmet dökümünü almanın bir diğer yolunda da yine e-devlet şifresi gerekiyor. E-devlet şifresi ile sisteme giriş yapın. Karşınız çıkan ekranda hizmetler butonu yer alacaktır. Bu hizmetler butonuna tıklayın. Tıkladıktan sonra da yine karşınıza çıkan ekranda Sosyal Güvenlik ve Sigorta seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladığınız zaman karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Seçenlerin hemen sol yanında hızlı erişim için alfabe harflerinden s harfine tıklayın. S harfine tıkladığınız zaman SGK hizmet dökümü sorgulama kısmını göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın ve daha öncesinde izlediğiniz adımların aynısını inceleyin.

YORUMLAR YAZ