• YARIM ALTIN
  1.504,10
  % 0,45
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8206
  % 0,57
 • € EURO
  9,5096
  % 0,58
 • £ POUND
  10,5313
  % 0,58
 • ¥ YUAN
  1,1969
  % 0,72
 • РУБ RUBLE
  0,1052
  % 0,69
 • BITCOIN
  150846,534
  % 0,92
 • BIST 100
  1.330,85
  % 0,40

Ziraat Bankası İhtiyaç ve Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası İhtiyaç ve Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Bireylerin aylık gelirinin yetersiz kalması ya da temel hakları olan barınma, sağlık, eğitim ve yaşamanın sınırlandırılması sonucu insanlar ek gelirlere ihtiyaç duyarlar. Ailede ki yaşayan birey sayısı, evde çalışan sayısı, okuyan çocuk ve hasta sayısı gibi kriterlere göre belirlenen bu aylık limitin yetersiz kalması durumunda bireyler bankalara ihtiyaç ve destek kredisi altında başvuru yapılabilir. İhtiyaç kredisi başvurusu yapan kişilerin gerekli niteliklere sahip olup olmadıkları banka yetkilileri tarafından araştırılır. Bunların yanı sıra istenilen belge ve evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması halinde bireyler bu kredi imkânından yararlanabilirler. Ziraat Bankası geri ödemesiz destek kredisi için başvuru yapmış bireyler alacakları kredi tutarları ile ticari amaçlı hiçbir faaliyet yapamazlar. Bu kredinin bireylere sunulmasındaki en temel amaç bireylerin temel yaşam haklarından mahrum kalmaması ve ipotek, haciz ve rehin gibi durumlarla karşılaşmamasıdır. Ticari amaç ya da belirlenen kriterlerin dışında kullanılacak krediler banka yetkilileri tarafından tespit edildiği takdirde işlemlerin iptali yoluna gidilmiş olur.

Ziraat Bankası İhtiyaç ve Destek Kredisi Nasıl Alınır?

            Günümüzde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve COVID-19 salgın hastalığı nedeni ile birçok vatandaş maddi anlamda düşüşler yaşamıştır. Özellikle aylık gelir bakımından kira ve faturaların ödemesini yapamayacak durumda olan kişiler çeşitli kredi yollarına başvurarak finansal anlamda destek yolları aramışlardır. Ancak faiz oranlarının yüksek olması ve vade süreçleri bakımından ödeyemeyecek durumda olan vatandaşlar bu taleplerini geri çekmek zorunda kalmışlardır. Ziraat Bankası ise ihtiyaç ve destek kredisi altında ve bu ekonomik sıkıntılar çerçevesinde maddi anlamda destekte bulunmak için bireyler adına çeşitli kredi yöntemleri geliştirmiştir. Düşük faiz oranları ve vade süresinin üst limitlerde olduğu bu ödeme yöntemleri sadece belirli kişiler için geçerli olup banka tarafından bireylere verilmektedir.

Ziraat Bankası 6 Ay Geri Ödemesiz İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

            Bireysel ihtiyaç ve destek kredisi çeşitlerinden biri olan Ziraat Bankası geri ödemesiz kredi için bireyler 7 gün 24 saat iletişim kurulabilecek müşteri hizmetleri, Ziraat Bankası mobil uygulaması ya da internet şubesi üzerinden www.ziraatbank.com.tr adresine giderek başvuru sürecini başlatmış olurlar. Ziraat Bankası geri ödemesiz kredi için bazı başvuru şartları bulunmaktadır. Bu şartlardan en önemli olanı krediye başvuran hane halkının aylık gelirinin 5.000₺ ve altında olması gerekmektedir. Ev halkı olarak çalışan tüm bireylerin aylık net geliri bu değerin üzerine çıkamıyorsa bu kredi imkânlarından faydalanabilirler.

Başvuru yapmak için gerekli olan şartlardan bir diğeri ise ek gelir oluşturabilecek mal varlıklarının ya da kişilerin üzerine kayıtlı ticari işletme, dükkân ve şirketin olmaması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan bireylerin ihtiyaç kredisi başvurusu kabul edilmiş olur. Bireylerin talepleri doğrultusunda 10.000₺ ve alt limitleri kredi tutarı için tercih edilmelidir. Aylık gelir oranı ve ekonomik sıkıntılarını göz önünde bulundurarak bireyler 36 aya kadar varan vade süresini seçebilirler. Bunların yanı sıra %0,49 oranındaki faiz miktarı ile müşterilerine kolaylık sağlayan Ziraat Bankası aylık eşit taksitli ödeme ve 6 ay geri ödemesiz kredi imkânlarını da talepler doğrultusunda sunmaktadır. Ev halkı olarak sabit geliri olan ve enflasyon gibi ekonomik sıkıntılar çerçevesinde ödeyeceği kredi tutarının sabit olmasını isteyen kişiler için aylık eşit taksitli kredi ödeme yöntemi büyük avantajlar sağlamaktadır. Örneğin; 5.000₺ kredi almış bir bireyin bu tutarı 24 ay vade oranına bölmesi sonucu borcun son ödeme tarihine kadar aylık olarak sabit kalması Ziraat Bankası destek kredisi almış bireyler için bir ayrıcalıktır. Aynı zamanda alınan kredi tutarının 6 ay boyunca ödemesinin ertelenmesi hane halkının ekonomik istikrarı için büyük önem arz etmektedir.